Czym są warsztaty „Keep calm and present yourself smart”?

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o idei, która powstała jakiś czas temu w mojej głowie, ale bałam się ją zrealizować i zasłaniałam się  w między czasie licznymi wymówkami. W końcu jednak przygotowałam plan na najbliższy warsztat, czyli na wrzesień 2018 r. i podzieliłam się nim z moim dobrym kolegą i mentorem, który to od razu mi powiedział: „Dlaczego chcesz czekać z tym do września??? To dobry pomysł. Działaj już teraz!” Hmmm niewiele mi było potrzeba, żeby tak właśnie uczynić. Chyba wszyscy czasami potrzebujemy kopniaka albo drobnej zachęty, prawda? Tworząc przedwczoraj wydarzenie na social media, po pierwszej wymianie mailowej z potencjalnym klientem, który chciał skorzystać z moich indywidualnych zajęć i któremu w zamian zaproponowałam udział w warsztacie  (pozdrawiam go i dziękuję za swojego rodzaju motywację) zdałam sobie sprawę, że przecież nowy rodzaj usługi wymaga primo – więcej czasu na przyjęcie się/wdrożenie na rynek, secundo – szerszego objaśnienia.

Do rzeczy zatem!

Warsztaty z zamysłu mają łączyć w sobie dwa elementy: konkretny język  (umiejętność  użycia adekwatnych do sytuacji, dobrze wpadających w ucho zwrotów) i techniki efektywnej komunikacji (np. sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych, skuteczna komunikacja na bazie FRIS® i  ogólnie szeroko pojęta umiejętność komunikacji).

Warsztaty powstały niejako w odpowiedzi na zapotrzebowanie moich obecnych i potencjalnych/zainteresowanych klientów, a także współpracujących ze mną firm, które borykają się z problemem właściwej komunikacji nie tylko w samym środowisku międzynarodowym.

Z jednej strony język angielski w pracy staje się normą prawie w każdym przedsiębiorstwie. Problem polega jednak na tym, że angielski znamy głownie ze szkoły lub z podróży, gdzie nie wymaga się języka typowego dla, na przykład, negocjacji, konferencji czy spotkań zarządu. Z drugiej strony, nawet mimo stosowania  właściwych kolokacji, pracownicy nie do końca potrafią „sprzedać” należycie swoją myśl.

Dlatego też największą wartością dodaną tych warsztatów będzie nie tyle sam język, co możliwość poćwiczenia wysyłania świadomych komunikatów do naszego otoczenia. Nie ma żadnych złudzeń – w dzisiejszych czasach musimy być przekonywujący, dbający o swój wizerunek jako eksperci, czy świadomi  sygnałów wysyłanych za pomocą naszego ciała. Przemówienia publiczne, techniki skutecznej komunikacji, w tym również oparte na metodologii FRIS®, z której korzystam jako certyfikowany trener i partner dają mi śmiałość do  przeprowadzania takich właśnie warsztatów, być może zmieniających uczestnikom ich perspektywę i spojrzenie na własną komunikację.

Dla kogo są warsztaty?

Dla osób, które:

 • są zabiegane i nie mają czasu na uczestnictwo w  regularnych zajęciach z języka angielskiego
 • chcą usystematyzować  czy po prostu odświeżyć język angielski biznesowy
 • chcą przełamać barierę i uwierzyć, że język biznesu nie taki straszny jak go malują
 • szukają okazji do porozmawiania w języku angielskim
 • chciałaby poeksperymentować, poćwiczyć różne techniki komunikacji
 • chciałyby dowiedzieć się, poznać tajniki sukcesu dobrej autoprezentacji, które nie są dostępne w zwykłych podręcznikach
 • pragną uświadomić sobie własny styl komunikacji i dostosować go do otoczenia.

Co mogę zaoferować?

 • język biznesowy w pigułce
 • techniki i tajniki skutecznej komunikacji
 • ćwiczenia wspomagające przekraczanie barier nie tylko językowych
 • dużo empatii, wsparcia i miłej atmosfery niwelującej szeroko pojęte blokady.

Zapraszam bardzo serdecznie na pierwsze spotkanie (warsztaty planuję organizować co miesiąc)—> opis wydarzenia i podrzucam spontaniczne video zaproszenie 🙂

—-> Video Zaproszenie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016 Projekt i wykonanie Studio Leopard. Ikony ze strony Freepik